Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Гаврилівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04399625) був реорганізований і увійшов до складу Барвінківської громади

Гаврилівська сільська рада Барвінківський район Харківська область

Сільська рада бере свій початок у березні 1923 року після адміністративно-територіальної реформи і має площу 14,4 тисячі гектарів.

ГАВРИЛІВКА – село, центр сільської ради. Розташоване на р.Домасі за 18 км від районного центру. Через село проходить дільниця залізниці Лозова – Слов»янськ з одноіменною з селом залізничною станцією. Сільраді підпорядковані населені пункти Африканівка (дворів – 261, населення – 781 чол.), Богданове (дворів – 31, населення – 64 чол.), Іванівка (13 дворів, населення - 33 чол.), Ковалівка (мешкає 186 чол., налічується 77 дворів), Котівка (97 дворів, населення - 232 чол.), Малинівка (116 дворів, населення – 276 чол.), Новобогданове (40 дворів, населення – 115 чол.), Пригоже (дворів -186, населення 518 чол.), Степове (14 дворів, населення – 25чол.), Червона Зоря (50 дворів, населення – 166 чол.). У самій Гаврилівці проживає 800 чол. населення, налічується 298 дворів. Населення на території сільради нараховується 3196 чол. які проживають в особистих домоволодіннях.

Гаврилівка була заснована у 1780 році. І вже в 1797 році тут на кошти прихожан і поміщиків зводиться дерев»яна однопрестольна Архангело-Гаврилівська церква, при якій відкривається школа і училище. У 1869 році через село пролягла Курсько-Харківсько-Азовська залізниця, яка дала поштовх подальшого розвитку села. Так, у 1905 році неподалік від залізничної станції німець-колоніст Браун побудував паровий млин, працювали  залізничні майстерні. У цьому селі народилася і похована перша жінка –художник М.Д. Раєвська –Іванова (1840-1912рр.), засновниця  першої художньої школи, нині Харківська державна академія дизайну та мистецтв. Вона є автором цілого ряду статей, брошур з художньо-педагогічних питань і цінних посібників.

З 1869р. по 1896 рік енергійна і віддана благородній справі жінка очолювала художню освіту в Харкові. Тільки втративши зір, вона передала свою приватну малювальну школу у відання міських органів.

На базі школи Раєвської-Іванової було спочатку утворено міську школу малювання і живопису, а в 1912 – художнє училище. До останніх днів свого життя Марія Дмитрівна Раєвська брала найгарячішу участь у всіх  справах заснованої нею школи, підтримувала найтісніші зв’язки зі своїми земляками.

Нині сільська рада має розвинену інфраструктуру. На її території розтащовані та працюють  амбулаторія загальної практики сімейної медицини в селі Гаврилівка, чотири фельдшерсько-акушерські пункти, аптека, ветеринарна лікарня, п’ять бібліотек, три Будинки культури, Гаврилівський навчально - виховний комплекс, Пригожівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Африканівський дошкільний навчальний заклад,  музей, дві православні церкви, перукарня, пекарня, асфальтно-бетонний завод, два відділення зв’язку, 20 торгових об’єктів, комбінат хлібопродуктів ТОВ «Барвінкове - Агро», пункти прийому молока, АТС, залізничний вокзал, підстанція, дільниця РРЕМ, шість діючих сучасних дитячих майданчики, три стадіони, три станції мобільного зв’язку, сортодільниця.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування